Kraken,Binance, New York Başsavcısı
Gündem Kripto para borsaları

Kraken’den New York’taki soruşturmaya tepki

New York Başsavcısı kripto para borsaları hakkında soruşturma başlatıyor. Dünyaca ünlü kripto para borsaları Kraken ve Binance‘da bu soruşturmanın içinde.

Kraken konu hakkında açıklama yaptı!

Bu hafta New York Başsavcısı General (AG) Eric Schneiderman, ofisinin kripto para borsalarına yönelik bir soruşturma açtığını açıkladı. Gemini, Binance, bitFlyer, Bittrex ve Kraken dahil olmak üzere birkaç kripto para borsasının iş uygulamalarına ve sistemlerine odaklanarak onlarda bir açık aranıyor. Kraken‘in kurucu ortağı Jesse Powell, soruşturmayı “hakaret” olarak nitelendirerek başsavcının durumdan vazgeçmesi için Twitter üzerinden bir açıklama yaptı.

 

Açıklamada Powell, “Herkesin aslında NYAG’ın soruşturması hakkında ne düşündüğünü söylemesi gerekiyordu. Bu suiistimallere karşı mesaj yayınlamak gerekiyor.” Dedi.

Kripto para borsaları 2015 öncesi New York’ta nispeten sorunsuz çalışıyordu. Ancak, o yıl milletvekilleri BitLicense adında bir dizi yönetmeliği onayladılar ve 10 den fazla borsadan vazgeçtiler. Bugüne kadar BitLicense’a giden Ripple, Coinbase ve Circle ödüllendirildi. Diğer başvuranlar başvurmuş, ancak hepsi reddedilmiştir.

Osman Özaydın
Teknoloji Tutkunu, Kriptografi ile ilgilenen teknoloji yazarı. www.hwp.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir