Kripto para borsaları

Kripto kullanıcısı sahte Uniswap uygulamasında 20.000 dolar dolandırıldı

Nuggests News kurucusu ve aynı zamanda CEO’su Alex Saunders, kripto topluluğunu Google Play’de bulunan sahte Uniswap uygulaması konusunda uyardı.

Kripto yorumucusu, topluluğun bir üyesinin Google Play mağazasında bulunan sahte Uniswap protokolü mobil uygulamasında 20.000 dolar kaybettiğini söyleyen bir tweet attı. Bu nedenle Saunders, Android kullanıcılarının mağduriyet yaşamamaları için kripto topluluğuna olayı RT’lemesini ve uygulamayı bildirmesini tavsiye etti.

İlginizi çekebilir: Uniswap düşerken SushiSwap yükseliyor

Görünüşe göre kötü niyetli biri Uniswap uygulamasını kopyaladı. Android kullanıcıları için uygulamaları, oyunlar, filmler ve daha fazla pek çok şeyi Google Play’e indirilmek üzere yerleştirdi.

Saunders’in tweetine yanıt veren yorumlardan bazıları, insanların bu tür kötü niyetli eylemlerden dolayı kripto para birimlerine yatırım yapmakta çekingen kaldıkları yönündeydi.

Uniswap dolandırıcılıklardan rahatsız

Bahsedilen dolandırıcılık, Uniswap borsasında gerçekleşen birkaç dolandırıcılık faaliyetinden biri. Geçtiğimiz Ekim ayının başlarında bir ETH kullanıcısı, sahte bir kripto para birimi projesi olduğu ortaya çıkan bir DeFi platformunda “verim çiftçiliği” denediği sırada 140.000 dolar değerinde UNI token kaybetti.

Borsa, DeFi ekosisteminin popüler bileşenlerinden biri olsa da kusurları veya eleştirileri de var. Bu yılın Temmuz ayından bugüne borsada sahte jetonlarla ilgili birkaç şikayet ortaya çıktı.

Uniswap’te herkes bir token listeleyebilir. Doğası gereği merkezi olmadığı için bu, inceleme sürecinin olmadığı anlamına gelir. Bundan dolayı dolandırıcıların popüler DeFi platformlarına benzeyen adlara sahip sahte tokenler oluşturması ve değersiz jeton satın almaları için kandırmaları kolaydır.

Sena Sarıoğlu
Ekonomiye ilgili, teknolojiye hayran biri.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir