Exmo
Kripto para borsaları

Kripto para borsası Exmo, Türkiye ofisini açtı!

Dijital varlık değişiminde Doğu Avrupa’nın önde gelen kripto para alım satıp platformu Exmo, Türkiye’de bir şirket tescil ettirdi. Şirketin ofisi İstanbul’da yer alıyor.

Exmo borsasının 1.6 milyon kullanıcısı bulunuyor!

Exmo’nun Türkiye’de şube açması, Türkiye kripto para pazarındaki artış nedeniyle olduğu biliniyor. Bu kripto para borsasının halihazırda Rusya, Ukrayna, İspanya ve İngiltere’de ofislerinin bulunduğunu belirtelim. Açıklama Exmo’nun web sitesinde Türkçe versiyonunu kullanıma açması ve Türk Lirası ile işlem yapmaya başlaması ile oldu.

Exmo’yu ülkemizde kullanacaklar, Türk Lirası ile Bitcoin Core, Ethereum, Ripple, Stellar satın alabilecek. İnternet sitesi ve sosyal medyada yapılan duyuruda, borsa bir Türk bankasından hesap açma işlemleri için resmi prosedürleri tamamladığını bildirdi. Yani yakın bir zamanda banka havalesi ile Exmo’yu kullanabileceksiniz.

2013 yılında kurulan Exmo, Londra, Kiev, Barselona, ​​Moskova ve şimdi İstanbul’da bulunuyor. Şirket Doğu Avrupa’daki en büyük kripto para ticaret platformu olarak görülüyor. Borsanın sunduğu raporlarda, toplam 1,6 milyon kullanıcı ve günlük 50.000 aktif yatırımcı bulunuyor.

Borsa, 120’den fazla işlem çifti sunarken, bölgede Rus rublesi, Ukrayna Grivnası ve Polonya zlotisi dahil altı gerçek para birimi desteği ile öne çıkıyor. Şirkete göre günlük ortalama işlem hacmi 30 milyon dolar civarında.

Türkiye’de ulusal para biriminin değer kaybetmesi nedeni ile, kripto para birimleri popüler hale geliyor. Bu popülerliğin enfilasyona etki etmesi beklenirken, şirketin bu pazara girmesinin en büyük nedenlerinden biriside bu olarak görünüyor.

Osman Özaydın
Teknoloji Tutkunu, Kriptografi ile ilgilenen teknoloji yazarı. www.hwp.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir