Qarnot QC1
Mining

Kripto para ısıtıcısı Qarnot Q1 ile tanışın

Qarnot Q1, kripto para madenciliği yapabilen bir ısıtıcı. Fransız girişim şirketi Qarnot‘un geliştirdiği bu ısıtıcı, içerisindeki madenciliğe özel olarak optimize edilmiş bilgisayarla bir yandan kripto para çıkartıyor bir yandan da işlemlerden oluşan sıcaklıkla ısıtıcı işlevi görüyor.

İlginizi çekebilir: Kripto para madenciliği yapan web siteleri artıyor

Qarnot Q1 neler sunuyor?

Direkt olarak son kullanıcıları hedefleyen ürün, içerisinde iki adet Sapphire Nitro+ Radeon 580 bulunduruyor ve Ethereum mine etmek için optimize edilmiş durumda.

Cihazın çalışır duruma gelmesi ve Ethereum kazması için tek ihtiyacınız olan cihazın fişini prize, Ethernet kablosunu cihaza takmak ve mobil uygulama üzerinden Ethereum cüzdan adresinizi tanımlamak. Ayrıca ileride farklı bir coin kazmak isterseniz onun için de bilgisayara Linux server üzerinden ulaşabiliyor ve kendi optimizasyonlarınızı yapabiliyorsunuz. Eğer evinizde bir ısınma ihtiyacınız varsa, QC1 çift ekran kartı ve 60 MH/s ile kripto para madenciliği yapabiliyor. Ayrıca eğer çift ekran kartı yer almazsa ürünün üstünde geleneksel ısıtıcı bölümünün de yer aldığını belirtelim.

Qarnot Q1 modeli 3.600$ fiyatla satılmaya başlandı ve şirket Bitcoin ile ödemeyi de kabul ediyor. Şirketin açıklamasına göre bu cihaz, bugünün ETH fiyatına göre aylık 120$ getiri sağlayacak bir Ethereum kazabiliyor. Ancak maliyet hesabı yaparken bulunduğunuz ülkenin elektrik giderlerini de hesapa katmak zorundasınız.

Kerem Enginar
Küçük kripto para yatırımcısı, Blockchain heyecanlısı.
http://www.hwp.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir