bitcoin,bitcoincash,bitcoin.com,dava
Bitcoin Blockchain Gündem

“Kripto para piyasa hacmi sene sonunda 1 trilyon doları aşacak”

Geçtiğimiz günlerde kripto para ile uçak bileti satın alma hizmetini duyuran Uçuracak.com CEO‘su şimdi de kripto para piyasa hacmi konusunda iddialı açıklamalarda bulundu. Geçtiğimiz yıl 800 milyar dolarlık hacme ulaşan kripto para dünyası bugünler 440 milyar dolar seviyelerinde. Şirketin CEO’su Fahri Toğa, yıl sonunda bu hacmin 1 trilyon doları aşacağını söyledi.

Yıl sonunda kripto para hacmi 1 trilyon dolara ulaşacak

Fahri Toğa, “Pazar, tavsiyeye dayalı yatırım üzerinden yürüdüğü için çok fazla manipülasyon görülüyor. Ancak son iki yıldan bu yana denkleme katılan güçlü projeler ve ortaya konulan net fayda ile şimdiye kadar kripto pazarına şüpheli yaklaşan büyük yatırımcıların piyasaya kademeli girişi bekleniyor. Kripto piyasa hacminin bu girişlerle 2018 sonu itibariyle 1 trilyon doları aşması bekleniyor.” sözlerine yer verdi.

Blockchain, hızla kullanılmaya başlandı

Telefon ve elektriğin 40 yıldan uzun bir süre, kredi kartlarının 28 yıl, internetin 7 yıl, Facebook, Twitter, Youtube gibi sosyal paylaşım platformlarının ise 3 seneden az bir süre zarfında 50 milyon kullanıcıya ulaştığına dikkat çeken Toğa, Blockchain’in getireceği sürprizlere hazır olunması gerektiğinin altını çizdi: “Bu yeni teknolojiyi aylar içinde milyonlarca kişi kullanmaya başladı. Dolayısıyla Blockchain teknolojisinin günlük hayatta kullanılmasıyla birlikte internetin 90’larda sağladığı etkiden daha fazlasını özel ve iş hayatımızda göreceğiz. ucuracak.com ile Bitcoin, Ethereum ve Ripple dijital paralarla uçak bileti satışına başlamıştık. Şimdi ise dijital paralarla konaklama hizmeti sunmaya hazırlanıyoruz. Ayrıca ödeme teknolojisi altyapımızı akıllı kontratlar ve otomasyon sistemleriyle optimize ederek daha kolay ve hızlı hale getirmek için teknik altyapı çalışmalarımızı tamamlamak üzereyiz. 1990’ların başındaki internet devriminden çok daha büyük bir devrim ile karşı karşıyayız. İnternet fırtına ise Blockchain’i kasırga olarak tanımlamak gerekir.”

Kerem Enginar
Küçük kripto para yatırımcısı, Blockchain heyecanlısı.
http://www.hwp.com.tr

2 thoughts on ““Kripto para piyasa hacmi sene sonunda 1 trilyon doları aşacak””

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir