T-Mobile
Bitcoin

Kripto parası çalınan adam T-Mobile’a dava açtı

Kripto para dünyasında ne yazık ki kullanıcıların veya borsaların hacklenmesiyle sıkça karşılaşır olduk. Haberimize konu olan olayda Washington‘da yaşayan Carlos Tapang’in toplamda 20.000 dolar değerideki OmiseGO token ve Bitonnect coinleri hackerler tarafından çalındı.

Hacker’ların bahsi geçen kripto paraları Tapang‘ın T-Mobile ağına bağlı akıllı telefonundaki cüzdanından çaldığı belirtiliyor. Carlos Tapang da bu olayın üzerine T-Mobile operatörünü müşteri haklarını koruma yasasını ihlal ettiği gerekçesiye dava etti.

T-Mobile neden dava edildi?

Ortaya çıkan bilgilere göre hırsızlar, geçtiğimiz Kasım ayında T-Mobile‘ı arayarak Carlos Tapang‘ı AT&T operatörüne geçişini sağlamış. T-Mobile yetkilisi tarafından gerçekleştirilen bu işlem sonrasında hırsızlar sözü edilen adamın kripto para cüzdanına erişim sağlamış ve tüm coinleri Bitcoin’e çevirerek kendi hesaplarına aktarmış.

Yaşanan bu olayda kullanıcının bir ihmali mi söz konusu yoksa gerçekten T-Mobile’ın bir hatası mı mevcut bunu zaman gösterecek. Sözünü ettiğimiz dava ile ilgili tüm detaylı bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

Kerem Enginar
Küçük kripto para yatırımcısı, Blockchain heyecanlısı.
http://www.hwp.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir