LG CNS Blockchain
Blockchain

LG, Güney Kore’de okullar için Blockchain ağı kurdu

LG şirketinin bir alt kuruluşu olan LG CNS, Güney Kore’deki okullarda öğle yemeği veren restoranlar için Blockchain tabanlı bir tedarik ağı kurdu. Lokal IT servisi SayIT ile birlikte geliştirilen yeni sistem, LG’nin ilk olarak 2018 yılının Mayıs ayında başlattığı “Monachain” Blockchain platformuna dayanıyor.

İlginizi çekebilir: Nestle’nin IBM’den bağımsız Blockchain girişimi

LG Blockchain ağı ne yapacak?

Bölgesel yönetimlerle yapılan iş birliği ile birlikte ulusal okul lokantalarına entegre edilecek sistem, tedarik ağında şeffaflık ve geçmişe yönelik kayıtların da düzgün bir şekilde tutulabilmesini sağlayacak. Blockchaina ağında restoran giren ürünlerin üretimi, işlemesi, dağıtımı, satın alınması ve tüketimi ile ilgili tüm veriler yer alacak.

LG CNS yaptığı resmi açıklamada sistemin çocukların sağlığını korumak amacıyla bilinçli seçimlerin yapılabileceğini söyledi.  Ayrıca platform tarafından desteklenen bir reklam sistemiyle, yemek üreticilerinin mobil ilanlarla tüketicilere reklam yapabilmesinin de önü açılacak. Geçtiğimiz yıl şirket, Blockchain çözümlerini 7 önemli sektörde genişletme planlarının olduğunu belirttmişti.

Kerem Enginar
Küçük kripto para yatırımcısı, Blockchain heyecanlısı.
http://www.hwp.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir