Bitcoin

LibertyX, ABD atmlerinde Bitcoin nakit satış başlattı

LibertyX, dijital para birimi BTC 2020’nin yeni zirvelerine ulaştığı zaman anında Bitcoin nakit çıkışı sağlamak istiyor.

ABD’deki Bitcoin atmlerinin büyük bir perakende ağı olan LibertyX, sahip olduğu binlerce atmlerinde Bitcoin satış seçeneklerini genişletiyor.

Geçtiğimiz gün yapılan duyuruya göre LibertyX, ABD’deki 5.000 normal atmde Bitcoin para çekme özelliğini etkinleştirdi. Bu sayede tüketiciler artık katılımcı olan herhangi bir atmden Bitcoin’i nakit olarak satabilecek.

İlginizi çekebilir: Dubai’de blockchain tabanlı şeker ticareti platformu açıldı

LibertyX CEO’su ve kurucu ortağı Chris Yim, daha önce firmanın yazılımının yalnızca banka kartları ile Bitcoin alımlarını desteklediğini söyledi.

Son yapılan ekleme, Bitcoin sahiplerinin BTC’lerini satmak için nakit para almalarına olanak sağlıyor. Yim, Bitcoin’in yeni yıllık zirvelere ulaştığını söyledi.

“Bitcoin’in fiyatının artmasıyla tüketiciler banka havalesi ve gecikmeleriyle uğraşmadan Bitcoin satmanın bir yolunu arıyor. Bitcoin satın almak hiç bu kadar kolay olmamasına rağmen, satış başka bir olay. ABD’de yaklaşık 15.000 Bitcoin atmsi var ancak 2.000’den azı tüketicilerin nakit karşılığında Bitcoin satmasına olanak tanıyor. 5.000 atmye yerleştirilen nakit çıkışı ürünümüz, tüketicilerin Bitcoin satabilecekleri atmlerin sayısını üç katına çıkarıyor.”

LibertyX’in Bitcoin atmlerinde tüketici ücreti %8‘. Yim, LibertyX’in BTC fiyatının Coinbase tüketici fiyatlarını yakından takip eden bir borsa endeksine dayalı olduğunu söyledi.

Sena Sarıoğlu
Ekonomiye ilgili, teknolojiye hayran biri.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir