mask
Gündem

Mask ile Twitter üzerinden işlem yapmak artık mümkün

Mask Network şirketi, Twitter kullanıcılarının sosyal medyadan ayrılmadan piyasa verilerine erişmesine ve Ethereum tabanlı kripto para birimleriyle ticaret yapmasına olanak tanıyan bir ticaret aracı geliştirdi..

İlginizi çekebilir: Ocean Protocol DeFi Için Ne Anlama Geliyor?

 

Bu yeni araç Uniswap ve CoinMarketCap tarafından şu an destekleniyor.  Kullanıcılar yazılarda altı çizili kripto paralara tıkladıklarında piyasa değerlerini görebiliyorlar ayrıca Uniswap üzerinden işlem yapabilecekleri yeni bir pencere açılıyor.

Mask Network (eski adıyla Maskbook) bu hizmeti 24 Eylül’de Twitter’dan duyurdu. Bu aracı diğer popüler sosyal medya platformlarına da getireceklerini açıkladı. Ayrıca DeFi ekosistemindeki diğer protokollere de bu çalışmayı yaymayı hedeflediklerini belirtti.

mask

Mask ne kadar gelişti ?

Mask ilk defa Temmuz 2019’da  bir lansmanla tanıtıldı. Şirket ilk lansmanından bu yana çalışmalarında önemli bir yol kat etti. İlk olarak Twitter ve Facebook kullanıcılarının platformlardaki verilerini şifrelemek için tasarlandı.

Mask o zamandan beri kullanıcıların Twitter’dan çıkmadan tek bir bağlantı ile piyasalardan haberdar olunmasını sağlayacak ayrıca alım-satım gibi işlemleri gerçekleştirecek bir uygulama geliştirmek için çalıştı. Tek tıklamayla Gitcoin URL’si üzerinden çalışacak tek tıklama ile alım-satım yapılacak bir uygulama geliştirmeyi şirket başardı.

Mask’ın yeni sürümü 45 gün içerisinde kullanıma sunulacak. Piyasa verileri ve analizler ilk olarak Twitter üzerinden eklenecek bir özellikle kullanılacak. Ayrıca web kullanıcılarına ödeme yöntemi, merkezi olmayan veri depolama işlevi gibi çeşitli yeni özellikler sunma planları da var. Mask Network ekibi ayrıca e-ticaret sektöründe de çalışmalar yapmak istiyor. Uygulamanın gelecek sürümlerinde Ethereum alt yapısını kullanan NFT’ler gibi yeni içerikler sunan bir pazarda da faaliyet göstermek istiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir