John McAfee
Gündem

John McAfee: Kripto paralar köleliği bitirecek!

Kripto para dünyasında adından oldukça söz ettiren John McAfee bugün yine Twitter üzerinden takipçilerine seslendi. McAfee takipçilerinin kendilerini bu köle düzenden kurtarmalarını isterken, gücü elinde tutan insanlardan bağımızı koparmamız gerektiğini söyledi.

İlginizi çekebilir: Kripto para yatırımı yapmadan önce dikkat edilmesi gerekenler!

John McAfee: Köleliği kripto paralar ve Blockchain bitirecek

Twitter‘da bugün paylaştığı Para Birimi Bağımsızlık Deklarasyonu isminde bir bildiriyi imzalayan McAfee, ardından köleliğin ne kadar kötü bir şey olduğundan bahsetti. Köleliğin günümüzde bitmediği modernleşmiş bir hale büründüğünü de ekledi.

İnsanların modernleşmiş köleliğe boyun eğdiğini söyleyen McAfee, hali hazırdaki güç dengelerinin, parayı elinde tutan ve insanları köle gibi çalıştıran kimselerin düzeninin elbet bir gün bozulacağına inandığını belirten McAfee, buna aracı olabilecek iki şeyin kripto para ve Blockchain olduğunu da belirtti.

John McAfee
John McAfee

Daha sonra takipçilerine yaşamlarının kontrollerini ellerine almaları gerektiğini öğütleyen McAfee, katılımcılara hayatlarını değiştirmeleri çağrısında bulundu. Bu çağrıyla birlikte okuyucularına bu deklarasyona destek vermelerini söyledi. Bu deklarasyonun bir çok kesim tarafından yasa dışı olduğu savunuldu. Ayrıca gönderiye bir çok yorumda geldi. Bu yorumlardan bir tanesi olayı açıklar nitelikte. Blockchain Jedi takma adıyla Twitter‘da bulunan bir okuyucu şunları söyledi:

”Gerçekten ya deli ya da dahisin. Bunun ortası yok. Bana benziyorsun. En azından bana aksettirilen şey bu.”

Osman Özaydın
Teknoloji Tutkunu, Kriptografi ile ilgilenen teknoloji yazarı. www.hwp.com.tr

One thought on “John McAfee: Kripto paralar köleliği bitirecek!”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir