John-William,Bitcoin
Bitcoin Gündem

New York Federal Rezerv Bankası Başkanı: Bitcoin para değildir!

Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin, ABD dolarının yerini alamayacağını söyleyen New York Federal Rezerv Bankası‘nın yeni başkanı John Williams, bu konuda oldukça ısrarlı.

İlginizi çekebilir: Avrupa Parlamentosu, kripto para borsalarına yeni şartlar getirdi

CNBC’nin haberine göre, Williams “Bitcoin gerçek para birimlerinin gerektirdiği temel testleri geçemeyeceği için bir para değildir. Para birimleri temelde bir değer deposu olan şeylerdir ancak Bitcoin bu değildir.” dedi. Bu kripto paralar asla kağıt paraların yerini alamayacağına da söyleyen Williams, kripto paraların birçok probleminin de olduğunun vurgusunu yaptı.

“Kripto para birimlerinin kurumsal sorunları var”

Williams, Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinde kurulum ve kurumsal sorunlar var diyerek ekledi. “Dolandırıcılıkta,kara para aklamada ve terör finansmanı konularında oldukça fazla sorunları bulunuyor, bu sorunlar mal ve hizmet için güvenilirliği sarsıyor ve ödeme şekli olarak kullanılmasını engelliyor.” dedi.

Jack Dorsey ve Tim Draper
Jack Dorsey ve Tim Draper

Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin sorunlarına değinen Williams, bu sorunların çözülmeden hiç bir şekilde Bitcoin’in doların yerini alamayacağını düşünüyor. Önceki haftalarda Twitter’ın CEO’su Jack Dorsey, “Bitcoin tek para birimi olacak” açıklaması yapmıştı. Teknoloji yatırımcısı Tim Draper ise 2022 yılı için Bitcoin’in fiyatını 250.000 dolar seviyesinde gördüğünü açıklamıştı.

Osman Özaydın
Teknoloji Tutkunu, Kriptografi ile ilgilenen teknoloji yazarı. www.hwp.com.tr

One thought on “New York Federal Rezerv Bankası Başkanı: Bitcoin para değildir!”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir