DPARC
Blockchain Gündem

Nintendo ve EA geliştiricileri Ethereum Blockchain’i üzerinde oyun geliştirecek

8 Circuit Studios ismiyle bilinen şirket, Ethereum Blockchain‘i üzerinde oyun üretmeye başladı. 8 Circuit Studios çoğu oyuncunun yakından tanıdığı Nintendo, Microsoft, Electronic Arts(EA) ve 343 Indsturies gibi önemli isimlerden oluşuyor.

İlginizi çekebilir: Asus’un yeni madencilik anakartı 20 GPU slotuna sahip

Blockchain teknolojisi ile karakter yaratılacak

Stüdyo, Ethereum Blockchain‘i üzerine ‘Alien Arsenal’ adında mobil bir oyun ve 8Bit Token adında bir token çıkarttı bile. Bu tokenin geliştiricileri ‘Space Drop Program’ dedikleri ama aslında bir airdrop olan platformu kullanan kullanıcılara sunuldu.

Oyun, Blockchain için savaşan ve çeşitli eşya ve özellikler geliştirebilen bir uzaylıyı konu alıyor. Bu oyun şimdiye kadar yapılmış ilk geliştirilebilen dijital varlık tanımına uyan bir kaç projeden bir tanesi. Aynı zamanda üretilen token ise seviye atlamak için diğer oyuncularla takas yapmak için kullanılıyor. Oyunun heyecan verici kısımı ise PlayStation 4, Xbox One ve PC için çıkartılacak olan oyunun başlığının şimdiden bulunmuş olması. Oyunun adı D-PARC ve reklam sloganı ise, ”Sonsuza kadar yaşayabilecek bir karakter yaratın.”. Bu sonsuza kadar yaşayabilecek karakter Blockchain teknolojisi ile oluşturulacak.

Oyun psikolojik hayatta kalma mekaniklerini kullanıcılara sunacak ve oyun içerisinde uzay yolculuğu ve uzay gemileri arası savaş senaryoları da sunacak. Oyunun senaryosunda geçen ana geminin adı Bitcoin‘in kurucusuna gönderme olarak n-SATOSHI adını almış. Oyunun amacı ise insanlıktan geriye son kalan 100,001 kişiyi ”Yeni Cennet” adındaki yere götürmek.

Osman Özaydın
Teknoloji Tutkunu, Kriptografi ile ilgilenen teknoloji yazarı. www.hwp.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir