Gündem Kripto para borsaları

OKEx’in OKB token fiyatı artışta

Kripto para borsası OKEx, platformda dijital varlık çekme işlemlerinin geçici olarak askıya alınmasından sonra, sınırsız para çekme olarak tanımladığı duruma devam edeceğini bildirdi.

Bir önceki rapora göre OKEx, özel anahtar sahiplerinden birinin devam eden bir “soruşturma” ile ilgili bir kamu güvenlik firması ile işbirliği yaptığı haberi üzerine, kripto para işlemlerini askıya almıştı.

İlginizi çekebilir: OKEx para çekim işlemlerini durdurduğunu açıkladı

Borsa, son duyurunun ardından, platformun herhangi bir yasadışı faaliyette bulunmadığının kanıtlandığı ve özel anahtar sahibinin normal iş işlevlerine geri döndüğünü söyledi. Yapılan resmi duyuruya göre:

“OKEx, kuruluşundan bu yana %100 rezervi korumakta ısrar ettiğinden, para çekme işlemleri yeniden açıldıktan sonra kullanıcı fonlarının %100’ü herhangi bir kısıtlama olmaksızın geri çekilebilir.”

Para çekme işlemleri 27 Kasım 2020’de veya daha önce başlayacak. Borsa, kullanıcılarının güvenliğini sağlamak için sıkı güvenlik kontrolleri yürüteceklerini belirtti. Buna ek olarak borsa, işlemlerin askıya alınmasının neden olduğu rahatsızlıklar için topluluk üyelerine minnettarlık gösterme amacıyla bir sadakat ödül kampanyası başlatacağını söyledi.

OKB’nin fiyatı daha fazla arttı

Bugün sabah saatlerinde, borsa geri çekilmelerini askıya aldıktan sonra tutuklanan borsa kurucusu Star Xu’nın kısa bir süre içerisinde özgürlüğüne kavuşacağı haberi çıktı. Haberin ardından borsanın doğal tokenı OKB yaklaşık %10 artış yaşadı.

İlginizi çekebilir: OKEx kripto para borsası kurucusu Star Xu tutuklandı

Token, işlemlerin askıya alınmasının ardından düşüşe geçmişti ancak Xu’nun serbest bırakılması ve borsanın olağan işlemlerine yeniden dönecek olması haberleri ile tekrar yükselişte. Coingecko verilerine göre 24 saatte %11,8’lik bir artışı var.

Sena Sarıoğlu
Ekonomiye ilgili, teknolojiye hayran biri.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir