Overstock
Blockchain

Overstock Blockchain tabanlı sosyal medya uygulamasına yatırım yaptı

Overstock.com’un Blockchain yatırım şirketi olan Medici Ventures, Blockchain odaklı sosyal medya Minds’e 6 milyon dolarlık yatırım yaptı.

İlginizi çekebilir: Ünlü hip hop grubu Wu-Tang Clan kripto para çıkarıyor

Dünyanın değişimine katkıda bulunmak istiyorlar

Yapılan bu yatırımla birlikte overstock.com’un kurucusu Patrick Byrne’nin Minds yönetim kuruluna girdiği ve bu sayede orada kedi şirketini temsil edeceği söyleniyor. Yapılan açıklamada; ”Uzun yıllardır, Blockchain teknolojisinin bireyleri ve organizasyonları ne kadar özgürlükçü ve güçlü yapabileceği üzerine düşünüyoruz. Minds’ın bu noktada yaptığı şey de, Blockchain teknolojisini bir sosyal medya aracına dönüştürmek ve dünyanın değişimine katkıda bulunmak.” Dendi.

İstatiksel verilere göre Minds’in aylık indirme sayısı 180 bin civarında bulunuyor. Bu indirmelerin büyük çoğunluğu Google Play Store üzerinden olduğu biliniyor. Ayrıca Minds’in 4 milyondan fazla ziyaretçisi bulunuyor.

Konuyla ilgili Minds tarafından yapılan açıklamada, şirketin CEO’su Bill Ottman; ”Patrick Byrne’ın yönetim kurulumuza katılması çok mantıklı çünkü o, Blockchain teknolojisinin nasıl efektif bir şekilde kullanılacağı konusunda çok üst düzey bir bilgiye sahip. İnternet özgürlüğü, güvenlik ve gizlilik konusunda da vizyonumuzu paylaşması bizle için çok önemli. Kendisinin büyük tecrübesi ile platformumuza büyük bir güç katmasını bekliyoruz. Onunla çalışacağımız için oldukça mutluyuz.” Dedi.

Osman Özaydın
Teknoloji Tutkunu, Kriptografi ile ilgilenen teknoloji yazarı. www.hwp.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir