Bitcoin Kripto para borsaları

Paxful ‘daki yatırımcılar, her hafta indirimli hediye kartları için Bitcoin satıyor

Bir rapora göre Paxful P2P borsasında işlem gören Bitcoin’in neredeyse yarısının hediye kartları ile takas edildiği ortaya çıktı.

Arcane Research tarafından yayınlanan rapor Paxful’un ticaret hacminin yaklaşık olarak yarısının BTC ile hediye kartları arasındaki ticaretten kaynaklandığını bildirdi.

Paxful

Rapor “analiz edilen beş yıllık süre boyunca her ay Paxful’da hediye kartları aracılığıyla Bitcoin almanın tercih edilen bir çözüm” olduğunu açıkladı. Bu işlemlerin haziran ayında Paxful hacminin %48’ini oluşturduğu öğrenildi.

İlginizi çekebilir: Dash kullanıcıları DeFi’a erişebilecek

Paxful haftalık ticarette yaklaşık 40 milyon dolar işlemekte. Bu da her hafta 20 milyon dolar civarında BTC’nin hediye kartları ile takas edildiği anlamını taşıyor. Rapor, bu yıl haziran ayının son haftasına dikkat çekti.

Arcane, bu işlemleri çoğunun piyasa değerinin daha altında gerçekleştirildiğini belirtiyor ve bazılarının yasa dışı faaliyetlerle ilgili olabileceğini öne sürüyor:

Hediye kartı ticareti genellikle dolar başına 60 sente kadar önemli bir indirimle yapılır. Sorulması gereken soru şu: Kim bu şekilde Bitcoin satın almak için %40’lık bir darbeye istekli?

Paxful, Localbitcoins’in bir yıl önce yıllık işlem hacmi 1000 dolardan fazla olan kullanıcılar için KYC gereksinimlerini sunmasından sonra en iyi P2P BTC pazarı olarak ortaya çıktı.

Batı ticareti 2016 yılından bu yana P2P piyasalarından merkezi borsalara kayarken, Arcane gelişmekte olan sınır ekonomilerin hacminin son yıllarda istikrarlı şekilde arttığını bildiriyor.

Sena Sarıoğlu
Ekonomiye ilgili, teknolojiye hayran biri.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir