Petro
Altcoin Gündem

Petro borsalarda işlem görmeye başladı

Venezuela hükumetinin çıkardığı resmi kripto para Petro’nun, gerçek para ve kripto paralarla satın alınabileceği açıklandı.

İlginizi çekebilir: Bitcoin 10 yaşında!

Petro altı kripto para borsasında işlem görmeye başladı

Devletin resmi sitesinden ve birkaç kripto para borsası ile birlikte ülke hazinesinden satın alınabiliyor. Petro, kullanarak Yuan, Euro, dolar ve birkaç kripto para satın alınabiliyor. Hükumet destekli kripto paranın resmi Twitter hesabından yapılan açıklamaya göre, Bitcoin, Litecoin, Ethereum ve Dash ile satın alınabiliyor. Ayrıca şuanda Petro sadece Bitcoin ve Litecoin ile satın alınabiliyor.

petro

Venezuela hükumeti tarafından Bancar, Afx Trade, Cave Blockchain, Amberes Coin, Cryptia ve Criptolago gibi borsalara yetki verilerek ticaretinin yapılması sağlanıyor. Belirmemiz gereken bir diğer durum ise yetkilendirilen kripto para borsalarının hiçbiri en iyi 100 kripto para borsası listesinde yer almıyor.

Bu şekilde yapılan birçok duyurudan sonra hükumet destekli kripto para satın alıma açılmış oldu. Yukarıda belirttiğimiz borsalardan birinde bu parayı alıp, satabilirsiniz.

Osman Özaydın
Teknoloji Tutkunu, Kriptografi ile ilgilenen teknoloji yazarı. www.hwp.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir