Bitcoin, Blossom Finance
Gündem

Piyasa düşüş yaşarken, kullanıcı sayısı artıyor!

Kripto para piyasası bu yıl başladığı düşüş trendini devam ettiriyor. Lakin son açıklanan rapora göre kripto para hakkındaki umutlar henüz bitmiş değil.


İlginizi çekebilir: Ünlü yatırımcı: Kripto paralarda bir boğa sezonu daha yaşanacak


Kullanıcı sayısında iki kat artış var

2017 yılı ile kıyaslandığında iyi bir dönem geçirmeyen Bitcoin, geçtiğimiz yıl Kasım ayı ve piyasada adından oldukça söz ettiren Aralık ayı topluluklar için adeta bir hazırlık ayı olarak geçmişti. Bu yıl tam tersi bir durum yaşandı. 20 bin dolar seviyesinden 3 bin dolar seviyesine kadar geriledi Bitcoin.

Bir finans araştırma kuruluşu tarafından yayınlanan rapora göre söz konusu düşüş kripto para kullanıcılarına pek etki etmemiş gibi görünüyor. Rapora göre 2017 yılına nazaran 2018 yılında iki kat daha fazla artış sergilenmiş. Bu yıl kripto para kullanıcıları hiç olmadıkları kadar aktifler.

Araştırmacılar konuyu şu şekilde açıklıyor; ”Anket verileri göstermektedir ki, hem tecrübeli hem de acemi kullanıcıların çoğu, bireylerden oluşmaktadır. Bu bireyler hobi için bunu yapanlar, bireysel yatırımcılar, tüketiciler veya daha iyi bir ödeme veya yatırım alternatifi arayan kişiler olabilir. Büyüme oranları 2017 yılında en büyük oranlardaydı ve kimlik onaylı kullanıcılar ile yeni kullanıcı hesaplarının sayısı 2018 yılında da aynı oranda büyümeye devam etti.”

Osman Özaydın
Teknoloji Tutkunu, Kriptografi ile ilgilenen teknoloji yazarı. www.hwp.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir