Blockchain ICO

Playboy TV yetişkin içerikleri için kripto para kullanacak

Playboy TV, müşterilerin yetişkin içeriklere kripto para birimiyle erişmesine olanak tanıyan yeni bir ödeme seçeneği sunuyor.

Ödemeler için kripto para kullanılacak

Bugün yapılan açıklamaya göre, yetişkin içerikleri için bu yılın sonuna kadar özel bir şifreleme cüzdanı açılacak. Medya şirketi bu ödemelerde Vice Industry Token adında bir kripto para birimi kullanacak. Açıklamalara göre Vice Industry Token(VIT) kısmen yetişkinlere özel içerikler için tasarlanmış bir kripto para birimi ve Blockchain teknolojisi üzerinden takip edilen bir yardımcı program olacak.

İlgili içerik: Vice Industry Token(VIT) nedir?

Kripto para kullanan ilk TV şirketi olacak

Playboy TV bu özelliği piyasaya sürüldüğünde kullanıcılar kanaldaki VIT’lerini kullanarak orijinal içeriği görüntüleyebilecek, yorumlayabilecek ve oy kullanabilecekler. Bu girişim kullanıma açıldığında kripto para birimini kabul eden ilk büyük televizyon şirketi Playboy TV olacak gibi görünüyor.

Playboy Enterprises’ın Baş Operasyon Sorumlusu Reena Patel şunları söyledi:

“Alternatif ödeme yöntemlerinin popülaritesi dünya çapında büyümeye devam ederken, Playboy‘un dijital platformlarını kullanan 100 milyon aylık kullanıcımıza ödeme esnekliğini artırmanın önemli olduğunu hissettik.”

Geleceğe bakacak olursak, Playboy ayrıca cryptocurrency cüzdanını oyun, artırılmış gerçeklik ve sanal gerçeklik girişimleri de dahil olmak üzere diğer iş kolları ile entegre etmeyi planlıyor.

Osman Özaydın
Teknoloji Tutkunu, Kriptografi ile ilgilenen teknoloji yazarı. www.hwp.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir