Pornhub
Kripto para borsaları Uncategorized

PornHub model ödemeleri kapsamında, Verge’ün değeri artabilir!

PayPal, yaptığı açıklamalarla birlikte en iyi yetişkin içerikleri üreten Pornhub’la antlaşmayı sonlandırdı. Kullanıcılar, PornHub platformu üzerinde yaptıkları yüksek rakamlı izlenmelere ulaşan canlı performanslar sergiliyor.

Bu performanslardan gelen gelir PayPal üzerine aktarılıyor ve aktarılan gelirin bir kısmını şirket komisyon olarak kesiyor. Çok düşük komisyonlarla çalışan ödeme sistemi için kullanıcıların tercih oranları da buna göre belirleniyor.

PornHub, son basın bülteninde konuyla ilgili şunları dile getirdi:

Pornhub’ın şirket içi anlaşmalarını sonlandırması bizi hayli üzdü. Bu durum, yüz bin canlı performans sanatçımızın ödemelerinin durdurmaya karar verdiği anlamına geliyor.

Şirket, PayPal üzerinden ödemelerini alan kullanıcılara başka ödeme yöntemlerini kullanmalarını tavsiye ediyor. Bu yeni yöntem kapsamında, yayıncılardan belli oranlarda komisyon kesilmeye devam ediyor. Alınan depozito ücretlerin verge kripto paraya çevrilmesinde kullanılıyor.

Pornhub, bu yılın Mayıs ayından itibaren Verge ödeme yöntemini kabul edeceğini açıklamıştı. Keza kullanıcıların, gizlilik ve daha kolay ödeme almaları için bu yöntemi firma tavsiye ediyordu. Ayrıca, sitede Haziran ayı itibariyle Tron ve zcash kripto paralarla ödeme alımı da gerçekleşmeye başlamıştı.

Şu an PayPal üzerinden para çeken kullanıcılar, giderek diğer ödeme yöntemlerine geçmeye devam ediyorlar. Özellikle, porno yayını yaptıkları için banka hesabı dondurulan kullanıcıların ilgi gösterdiğini söyleyebiliriz.

Basın haberinde, CoinMarketCap’ın verilerine göre Verge’in toplam mali değerinin yüzde 2 artarak dolar başına 0,003860 değerine yükseldiği belirtiliyor.

Pornhub Twitter paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

Kripto, kişisel portal.. LOL. Niye kullanıldığını anlamıyorum. Banka hesabıma direkt yatırdığım için havalıyım.

Yakın zamanda kripto sistemi tüm topluluk üyelerini kapsayacak gibi gözüküyor. Keza Pornhub’ın açıklamaları ödeme seçeneklerine bitcoin, litecoin ve birçok kripto temelli parayı da ekleyeceklerini belirtiyorlar.

 

Kaan Külahlı
Teknolojiyle içli dışlı olmayı seven, yapay zeka teknolojilerine hayran, kendi halinde bir öğretmen adayı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir