Blockchain

Ripple Dubai’de bölgesel merkez kuruyor

Ripple, Birleşik Devletler Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile katı kripto düzenlemeleri konusundaki anlaşmazlıkların ortasında, Dubai’de bölge ofisi kuracağını bildirdi.

İlginizi çekebilir: Ripple (XRP), insani yardım kuruluşuna 10 milyon dolar bağışladı

Blockchain firmasının bu bildirisi, SEC’in ortaya koyduğu kripto para birimi düzenleme çerçevesi ile çeliştiği için ABD’den çıkmayı düşündüğü bir dönemde geldi. SEC’in kripto para birimi politikalarınca, Ripple’ın yerel tokenı olan XRP bir güvenlik olarak kaydedilebilir ve bu da blockchain firmasına katı yaptırımların uygulanmasına neden olabilir.

Dubai, kişisel ya da kurumsal gelir vergisinin uygulanamayacağı, kripto ve blockchain firmalarının kendi yargı sistemi içerisinde çalışmasına izin veren ve ülkenin bir serbest bölgesinde “kripto para vadisi” başlatma planları ile kripto dostu olduğunu kanıtladı.

Ripple’ın Güney Asya, Orta Doğu ve Kuzey Afrika’daki operasyonlarından sorumlu genel müdür Navin Gupta şunları kaydetti:

“Bölge ofisimiz, blockchain tabanlı çözümlerimizi tanıtmak ve bölgedeki daha fazla finans kurumu ile bağlarımızı derinleştirmek için bir sıçrama tahtası görevi görecek. DIFC (Dubai Uluslararası Finans Merkezi)’deki yeni bölgesel evimizde çok hoş karşılandık.”

Blockchain tabanlı ödeme ağı RippleNet de hızla genişliyor ve şu anda 45’ten fazla ülkede kullanılıyor.

Sena Sarıoğlu
Ekonomiye ilgili, teknolojiye hayran biri.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir