Gündem

Robinhood Crypto için Jay-Z’nin şirketinden yatırım

Dünyanın en ünlü sanatçılarından biri olan Jay-Z, bir yandan 2008 yılında kurmuş olduğu Roc Nation şirketini yönetiyor. Birçok alanda faaliyet gösteren bu şirket, şimdi de kripto para işlem platformu Robinhood Crypto‘ya yatırım yaptı.

Roc Nation‘a bağlı alt şirketlerden biri olan Arrive‘ın yaptığı yatırım için yapılan resmi açıklamada “Robinhood Crypto, komisyonsuz Bitcoin ve Ethereum alım satımını getiriyor” ifadelerine yer verildi. Yapılan yatırımın amacı ise Arrive şirketinin finansal pazarlara ulaşımını arttırmak. Ancak yapılan resmi açıklamada sözü edilen yatırımın ne kadar olduğu açıklanmadı.

Robinhood Crypto nedir?

İçerisinde geleneksel finansal marketlerin yer aldığı ve hisse senedi alıp satabildiğiniz Robinhood platformunun kripto para versiyonu olan Robinhood Crypto, aynı Binance ve Coinbase gibi bir borsa.

Robinhood Crypto

Robinhood‘un açıklamasına 1 milyonun üzerinde kullanıcı Robinhood Crypto‘ya girmek için başvuru yaptı. Arrive‘ın açıklamasında ise Robinhood’un toplamda 3 milyonun üzerinde kullanıcı sayısıyla birlikte 1.3 milyar dolar değerinde olduğu belirtiliyor.

Bu yatırımla birlikte borsanın Coinbase‘e ilk büyük rakip olduğunu söyleyebiliriz. Bakalım servisin hizmete girmesiyle beraber kullanıcıların bu borsaya olan ilgisi nasıl olacak.

Kerem Enginar
Küçük kripto para yatırımcısı, Blockchain heyecanlısı.
http://www.hwp.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir