SAP
Blockchain Gündem

SAP kendi Blockchain platformunu çıkarıyor

Dünyaca ünlü yazılım devi SAP, şirketlerin Blockchain altyapısında uygulama geliştirmesini sağlayacak bir bulut platformunu piyasaya sürdü.

İlginizi çekebilir: Asus’un yeni madencilik anakartı 20 GPU slotuna sahip

Blockchain kurumlar tarafından kullanılacak

Hafta içi SAP tarafından yapılan bir etkinlikte duyurulan bulut tabanlı çözüm kurumlara yeni geliştirme ortamları sunuyor. Ayrıca bu çözüm Linux Foundation tarafından çıkartılmış bir Blockchain platformu olan Hyperledger Fabric’e benzetiliyor. Bu bulut tabanlı çözüm, Blockchain sistemi üzerinde işletmelerin kendi uygulamalarını yaratacakları yeni bir ortam sunmayı hedefliyor.

Telekomunikasyon

Şirket tarafından yapılan açıklamada, tedarik zinciri, üretim, nakliye, gıda ve ilaç sektörü gibi çeşitli sektörlerde Blockchain teknolojisini test eden Blockchain Co-Innovation Initiative bünyesinde çalışıyor 65 şirket ile çalıştıktan sonra çalışmanın resmi olarak gerçekleştirildiğini söyledi.Ayrıca sözü edilen şirketin geçtiğimiz aylarda ABD’li bir sosis üreticisi olan Johnsonville gibi birçok şirketin tedarik zincirlerinde kullanılacak yeni bir teknoloji üzerinde çalıştığı biliniyordu.

Tüm bu çalışmaların ardından Microsoft, IBM gibi rakipleri karşısında etkili olacağını gösteren SAP, Blockchain konusunda iddialı olduğunu kanıtlıyor.

Osman Özaydın
Teknoloji Tutkunu, Kriptografi ile ilgilenen teknoloji yazarı. www.hwp.com.tr

2 thoughts on “SAP kendi Blockchain platformunu çıkarıyor”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir