Centra
Gündem ICO

SEC, Floyd Mayweather ve DJ Khaled’e kripto para reklamı yapmaktan ceza kesti

ABD Sermaye Piyasası Kurumu (SEC), geçtiğimiz aylarda CTR Token‘inin sahibi Centra ICO‘sunun iki kurucusu Sohrab “Sam” Sharma ve Robert Farkas’ı sahtekarlık iddiasıyla tutuklamıştı. Bu tutuklamanın ardından CRT, başta Binance olmak üzere işlem gören kripto para borsalarından çıkarılmıştı. Şimdi de daha önce bu kripto para için sponsorlu gönderilen paylaşan Floyd Mayweather ve DJ Khaled için karar çıktı.

İlgili haber: Centra ICO’suna SEC baskını

Floyd Mayweather ve DJ Khaled’e para cezası

SEC’e göre DJ Khaled yaptığı paylaşımlar için Centra‘dan 50.000 dolar, Mayweather ise 100.000 dolar para almış. Tabii ki iki ünlü isim de yaptıkları paylaşımda bunun bir “sponsorlu” içerik olduğunu söylememiş ve takipçilerini yanıtmıştı. Khaled yaptığı gönderi de Centra için “oyun değiştiren kripto para” tanımını yaparken, Mayweather da takipçilerini bu ICO’ya katılmak adına yönlendirici sözler kullanmıştı.

Centra Token CTR

Çıkan kararda Mayweather 600.000 dolar ceza alırken, DJ Khaled ise 150.000 dolar para cezasına çarptırıldı. Ayrıca ikili üç yıl boyunca herhangi bir menkul değeri desteklemeyeceğine yönelik de SEC’e söz verdi.

Kerem Enginar
Küçük kripto para yatırımcısı, Blockchain heyecanlısı.
http://www.hwp.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir