Bitcoin Gündem

Silk Road cüzdanında 2015 yılından beri ilk kez hareketlenme var

Anonim bir kripto kullanıcısı 69.370 Bitcoin’i Silk Road darknet pazarıyla ilişkili bir adresten taşıdı.

CipherTrace adlı kripto istihbarat firmasının 3 Kasım tarihli raporunda belirttiğine göre, 69.370 Bitcoin içeren son hareket Silk Road pazarına bağlı bir adresten kaynaklı. Kripto kullanıcısının, taşıma işleminden önce test işlemi olarak 1 BTC gönderdiği tahmin ediliyor.

CipherTrace bu anonim kullanıcının işlemi Bitcoin ağıyla güncel kalmak amacıyla yaptığını belirtti.

Bitmiş darknet pazarı ile ilişkili fonları son hareket ettiren kullanıcı 2015’in Nisan ayında olduğundan dolayı, Bitcoin cüzdanının aynı zamanda tokenların hard forkları ile ilişkili tüm BCH (Bitcoin Cash) ve BSV (Bitcoin SV)’ye erişebileceği söylendi.

Firma, bilgisayar korsanlığını da es geçmedi:

“Bu hareketler, korsanların wallet.dat dosyasına erişmesini önlemek için cüzdan sahibinin parayı yeni adreslere taşıdığı veya bilgisayar korsanlarının dosyayı zaten kırdığı anlamına gelebilir.”

Silk Road fonları bilgisayar korsanları arasında iki yılı aşkın bir zamandır dolaşan bir cüzdanda duruyordu.

Eylül ayında cüzdan için wallet.dat dosyasına sahip olduğunu iddia eden bir Twitter kullanıcısı 69.370 tokena nasıl erişilebileceğine dair çözümler için kripto topluluğuna bir çağrı yapmıştı.

Silk Road, kullanıcıların çalınan kredi kartı bilgileri, silahları alıp satmalarını sağlamak gibi legal olmayan işleri yapmalarına izin veren bir darknet pazarı idi. Sitenin kurucusu Ross Ulbricht şu anda legal olmayan işler yapmak ve bunlara altyapı sağlamaktan dolayı suçlu bulunduktan sonra şartlı tahliye olmaksızın iki ömür boyu hapis cezası çekiyor.

İlginizi çekebilir: Bitcoin on iki yılda iki ABD seçimi gördü

Bitcoin fiyatları bugün içerisinde 14.000 doların üzerine çıktı ve neredeyse 3 aydır 10.000 doların üzerinde işlem görüyor.

Sena Sarıoğlu
Ekonomiye ilgili, teknolojiye hayran biri.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir