Snapchat Blockchain
Blockchain Gündem

Snapchat’in arkasındaki şirket kripto para piyasasına giriyor

Snapchat ve daha birçok teknoloji firmasına yaptığı yatırımlarla ön plana çıkmasını sağlayan Lightspeed Venture Partners‘ın kripto para piyasasına gireceği iddia ediliyor. İddiaya göre şirket bu piyasa için özel bir fon oluşturuyor.


İlginizi çekebilir: Çin Hükumeti en iyi kripto para listesini yayınladı!


Kripto para piyasasına girmek için üç farklı yolları var

Şirketin şuanda kripto para piyasaları ve Blockchain teknolojisi için özel bir fon oluşturmak için çalıştığı biliniyor. Bu özel fon için şu aşamada hangi metotları kullanacağı şirket içerisinde tartışılıyor. Tüm bunlara rağmen bu fonun tam olarak oluşturulamadığı belirtilirken, bunun sebebi olarak şirketin yatırım spekturumunu tam olarak belirleyememesi gösteriliyor.

ICO’lara da yatırım yapmayı hedefleyen şirket, ünlü Bitcoin madencilik ekipman üreticisi olan Bitmain‘in gittiği yoldan gitmeyi düşünüyor. Tüm bunların şirketin ortakları üzerindeki baskıyı hafifleteceği ifade ediyor. Aynı zamanda şirketin kripto para pazarına girmesi için önünde üç farklı yolun olduğu belirtiliyor.

Snapchat Blockchain

Bu üç yoldan birincisi Andressen Horowitz tarzı bir fon oluşturularak bunun şirketin ilkelerinden bağımsız bir şekilde ilerlemesini sağlamak. İkinci yol ise şirketin ismini ve amacını tamamen değiştirerek “Blockchain yatırım firması” yapmak. Bu yol seçilirse şirket bir teknoloji firması olmaktan çıkıp tam bir kripto para piyasası yatırım şirketi olacak.

Üçüncü ve son yol olarak belirtilen metot ise, şirketin içinde alt bir şirket oluşturularak bu şirketin tamamen kripto para piyasasıyla ilgilenmesini sağlamak. Başta da söylediğimiz gibi bu metotlar şirket içinde tartışılıyor. Karar verildikten sonra bu fon tam olarak oluşturulacak gibi görünüyor.

Osman Özaydın
Teknoloji Tutkunu, Kriptografi ile ilgilenen teknoloji yazarı. www.hwp.com.tr

One thought on “Snapchat’in arkasındaki şirket kripto para piyasasına giriyor”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir