Steve Wozniak
Bitcoin Blockchain Gündem

Steve Wozniak: Bitcoin ve Blockchain on yılda tam potansiyeline ulaşacak!

Apple‘ın kurucu ortağı Steve Wozniak , Avusturya’nın Viyana kentinde düzenlenen WeAreDevelopers Dünya Kongresi 2018’deki açılış konuşmasında kripto paralar ve Blockchain teknolojisi hakkında olumlu yorumlarda bulundu.

İlginizi çekebilir: İnsanların yüzde 17’si Bitcoin’in balon olduğunu düşünüyor

Steve Wozniak : Blockchain IT devrimidir!

Steve’in daha önce yaptığı açıklamalara göre, Blockchain teknolojisi ona göre zaten bir devrim niteliği taşıyor. Bunu şu ifadelerle anlatıyor: “Blockchain, gerçekleşmesi gereken bir sonraki büyük IT devrimidir.” Wozniak’a göre, Blockchain ve kripto para birimleri on yıl içinde tam potansiyeline ulaşacak. Bu konuda daha önce açıklama yapan Twitter’ın CEO’su Jack Dorsey ile aynı düşünüyor Apple’ın kurucu ortağı.

Bu, Steve Wozniak‘ın kripto para birimleri ve Blockchain hakkında olumlu yorumlar yaptığı ilk açıklama değil. Daha önce “Money 20/20” konferansında Bitcoin‘in dolardan ve altından iyi olduğunu söylemişti. Wozniak‘a göre Bitcoin‘in diğer reel paralara karşı avantajı sınırlı sayıda çıkıyor olması çünkü, reel para birimlerini merkez bankaları basabiliyor.

Tüm bunların yanında Wozniak, elindeki tüm kripto paraları sattı çünkü yatırımcı olmak istemiyor lakin fiyatları takip ediyor.

Osman Özaydın
Teknoloji Tutkunu, Kriptografi ile ilgilenen teknoloji yazarı. www.hwp.com.tr

One thought on “Steve Wozniak: Bitcoin ve Blockchain on yılda tam potansiyeline ulaşacak!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir