TCcoin
Gündem ICO Uncategorized

TCcoin için önemli açıklama!

Geçtiğimiz günlerde Sabancı ve Koç Holding‘in işbirliği gerçekleştirerek çıkarması planlanan TCcoin girişimini sizlere duyurmuştuk. Bu kripto para, Tcc Teknolojileri A.Ş.’nin Yönetim Kurulu Başkanı Alphan Manas tarafından duyurulmuş ve görüşmeler sonrası holdinglerden yeşil ışık aldığı belirtilmiş.

Şimdi ise Alphan Manas, projeyi bir süreliğine askıya aldıkları anlamı çıkan bir tweet attı.

TCcoin için regülasyon gerek

Aşağıdaki tweet’ten görebileceğiniz üzere Manas, “TC-Coin ile ilgili Koç ve Sabancı holding yönetim kurullarına çıkmadan holding şirketleriyle görüşmeler yapılmış olup, regülasyonun çıkmasının gerekliliği ortaya çıkmıştır. Amacımız, regülasyonun biran önce çıkması için topyekün çalışmadır.” açıklamasını paylaştı. Bu da, aynı NeXpara’da gördüğümüz gibi yasal boşluklar nedeniyle şimdilik herhangi bir aksiyonun alınamayacağını gösteriyor.

Bu arada tabii ki Sabancı ve Koç Holding‘ten bu konuyla alakalı hiçbir açıklama yapılmaması da bir diğer dikkat çeken konu. Yapılan açıklamadan anlaşıldığı üzere ülkemizde kripto para regülasyonları yapılması için çalışmalar gerçekleştirilecek. Sonrasında ne olacağını ise hep beraber göreceğiz.

Kerem Enginar
Küçük kripto para yatırımcısı, Blockchain heyecanlısı.
http://www.hwp.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir