Antalya Bitcoin Davası
Gündem

Türkiye’nin ilk Bitcoin cinayetinin davası başladı

Antalya‘nın Serik ilçesinde, geçen yıl 23 yaşındaki Şükrü Mert Ersoy‘un hesabındaki Bitcoin‘i almak için boğarak öldürdükleri suçlamasıyla 5 sanığın yargılandığı dava başladı.

İlginizi çekebilir: Telekom devleri Blockchain denemesi yapacak

Bitcoin cinayeti ile ilgili dava Antalya’da başladı

Şükrü Mert Ersoy‘un babası olayın planlanarak yapıldığını savunuyor ve avukatları Onur Bilge Özdemir bu olayın Türkiye’deki ilk Bitcoin ile alakalı cinayet olduğunu söylüyor. Serik ilçesinde gerçekleşen olayda, Şükrü Mert Ersoy otomobilinde boğularak öldürülmüş halde bulunmuştu. Olayla ilgili soruşturma başlatan polis, 5 sanığı Antalya’da düzenlenen operasyonlarda yakaladı. Serik sulh ceza hakimliğine çıkarılan şüpheliler ‘kasten öldürme’ suçundan tutuklandı.

Antalya'da Bitcoin Davası
Antalya Bitcoin Davası

Olaya ilişkin hazırlanan iddianamede, sanıklardan birinin Şükrü Mert Ersoy’un Bitcoinle uğraştığını ve hesabında Bitcoin olduğunu bildiği yazıyor. Diğer sanıklarla birlikte plan yaparak Ersoy’u yanlarına çağırdıkları ve boğazını sıkıp hareketsiz hale getirdikleri de iddianamede yazılanlar arasında.

Ayrıca Ersoy’un hesabında ne kadar Bitcoin olduğu ve ne kadarının çalınıp ne kadarının çalınmadığı henüz bilinmiyor. Bu olayında yargılama sonucunda belli olması bekleniyor.

 

Osman Özaydın
Teknoloji Tutkunu, Kriptografi ile ilgilenen teknoloji yazarı. www.hwp.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir