Altcoin Gündem

UnionPay Kore için kripto kartı anlaşması imzaladı

Çin’in Visa ve Mastercard’a cevabı olan UnionPay, Kore’nin Danal’ı ile ön ödemeli bir kripto kartı başlatma kararı aldı.

Koreli bir firma olan Danal, ülkenin yerleşik bir ödeme sağlayıcısı. 100.000’den fazla perakende satış noktası ve 80.000 çevrimiçi tüccar ile büyük bir Koreli ağ geçidi. Samsung Pay ile stratejik bir ortaklığa da sahip.

Ancak ilgi çekici olan husus, UnionPay’in Çin’deki kripto para birimi yasağına rağmen, yine bir kripto para birimi çözümü için yapmış olduğu ortaklık.

İlginizi çekebilir: Çin Halk Bankası token oluşturulmasını yasaklıyor

Koreliler bu kartı Çin’e seyahat ederken bile kullanabilecek. Ortaklığın amacı Korelilerin PayCoin’i uluslararası alanda harcaması ve döviz kurlarını düşürmesini sağlamak.

PayCoin (PCI), ortak başlatılacak olan kartın para birimi. Bu birimin arkasındaki temel mantıklardan biri, eğer tüccarlar tarafından benimsenirse çok daha düşük işlem ücretlerine sahip olması. Ve daha düşük ücretlerin satıcının seçtiği takdirde bazen ödül olarak müşterilere aktarılması.

UnionPay’in sağladığı katkı 30 milyon bağlı mağazada daha geniş sınır ötesi erişim. Danal, UnionPay ile bir anlaşma imzalayan ilk Kore ödeme ağ geçidi. Kartların yıl sonuna kadar yayınlanacağı söyleniyor.

PayCoin işlem tasarrufunu tüccarlara aktarırken, PayPal’ın kripto para birimi kullanılarak ödeme alan tüccarların ücretini düşürme gibi bir planı henüz yok gibi görünüyor.

İlginizi çekebilir: PayPal’ın yeni hedefi kripto para şirketleri

Sena Sarıoğlu
Ekonomiye ilgili, teknolojiye hayran biri.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir