Blockchain

Unstoppable Domains ve Chainlink Twitter doğrulaması tanıttı

Blockchain alan adları oluşturan olan Unstoppable Domains ve oracle ağı olan Chainlink.crypto” adresleri için Twitter kimlik doğrulama hizmeti başlattı.

Bu hizmet ile .crypto kullanıcıları gizli olmayan bir sosyal medya profiline bağlanarak kimlik doğrulaması yapabilir ve adresin sahipliğini MEW ile (MyEtherWallet) doğrulayabilir.

İlginizi çekebilir: Mask ile Twitter üzerinden işlem yapmak artık mümkün

Unstoppable Domains kurucu ortağı Brad Kam şunları söyledi:

Bu doğrulama çözümü kripto ödemelerini daha da kullanıcı dostu olan bir hale getiriyor.

Kimlik sahteciliği internetin ortaya çıktığı ve gelişmeye başladığı anlardan itibaren hep bir tehtid oldu. Kripto adresleri de genellikle bu tür saldırılara karşı savunmasız.

MEW kurucusu Kosala Hemachandra’ya göre:

Twitter kullanıcı adınızı blockchain adresinize eklemek kriptoyu daha güvenli hale getirmek için bir şeffaflık katmanı sağlar.

Unstoppable Domains, her .crypto adresini genel bir Twitter kullanıcı adına bağlayabilen, Chanlink oracles tarafından desteklenen kimlik doğrulamasını da entegre ediyor.

Doğrulama anında onaylanır ve blockchaine kaydedilir. Peki bu ne işe yarar ve anlamı nedir?
Bu, cüzdanlarından para gönderirken işlem yaptıkları adres doğrulanırsa kullancılara görsel olarak bildirimde bulunulacağı anlamına gelir.

Chainlik İş Geliştirme Başkanı Daniel Kochis, kripto adresleri için sahiplik doğrulamasının ekosisteme yeni kullanıcılar çekme konusunda önemli bir kilometre taşını temsil ettiğini söyledi.

 

Sena Sarıoğlu
Ekonomiye ilgili, teknolojiye hayran biri.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir