Venezuela kripto parası Petro
ICO

Venezuela kripto parası Petro resmi olarak sunuldu

Venezuela kripto parası Petro, nihayet resmi olarak sunuldu. Ülkenin başkanı Nicolas Maduro‘nun “ilk devlet destekli petrole dayalı kripto para” olarak tanımladığı Petro, başkanın yeni ekonomik planlarından bir tanesi. Maduro, Petro ile yeni ekonomik bakım planının güçleneceğini ve yeni bir ticaret anlayışıyla global kripto ekonomisinde devrim yapacaklarını belirtiyor. Başkanın açıkladığı yeni ekonomik planına göre benzin fiyatları son 20 yıldır ilk kez yükselecek.

İlgini çekebilir: Venezuela Ulusal Meclisi politikacıları: “Petro illegaldir”

Petro’nun halka açık satışları için 5 Kasım’da

Petrol, doğal gaz, elmas ve altına dayalı kripto para Petro’nun halka açık satışları 5 Kasım itibarıyla başlayaacak. Venezuela resmi kaynakları Petro için “Petro, Venezuela’nın ekonomik istikrarı ve finansal özgürlüğünü sağlamlaştıran bir enstrüman” ifadesini kullanıyor.

Maduro’nun geçtiğimiz aylarda Petro’yu duyurmasının ardından ABD, ülkeye uygulanan yaptırımlar kapsamına bu kripto parayı da almış ve Petro’yu yasaklamıştı. Kripto parayı eleştiren birçok kişi, Petro’nun gerçekten petrole dayalı olmadığı ile ilgili iddialarda bulunmuştu.

Kerem Enginar
Küçük kripto para yatırımcısı, Blockchain heyecanlısı.
http://www.hwp.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir