Venezuela kripto parası
Ethereum ICO

Venezuela kripto parası Petro’ya yabancı yatırımcı

Venezuela kripto parası Petro, ilk olarak geçtiğimiz Aralık ayında Başkan Nicolas Maduro tarafından duyurulmuştu. White paper’ı 30 Ocak itibarıyla duyurulan ve ön satışları 20 Şubat – 19 Mart tarihleri arasında gerçekleşecek kripto para için bir yeni açıklama daha geldi.

Petro’ya yabancı yatırımcı geliyor

Ülkenin Dış Ticaret ve Uluslararası Yatırım Bakanı José Vielma Mora, yaptığı açıklamada Petro’nun yabancı yatırımcıları da kabul edeceğini söyledi. Açıklanan bilgilere göre Brezilyalı bazı iş adamlarında 300 milyon dolarlık bir yatırım gelecek.

Bakan ayrıca Polonya, Danimarka, Honduras, Norveç ve Vietnam‘lı bazı yatırımcıların da toplamda 435 milyon dolarlık bir yatırım yapmaya hazırlandığını söyledi.

Petro ne sunuyor?

Her bir Petro, bir varil petrole endeksli ve kripto para ERC20 tokeni ile birlikte Ethereum Blockchain‘ini kullanıyor. Kripto paranın ön satışları 20 Şubat – 19 Mart tarihinde gerçekleştirilecek ve ön satışta 38.4 milyon token yer alacak. ICO ise ön satışın hemen sonrasında 20 Mart itibarıyla başlayacak ve 44 milyon Petro satış için hazır olacak.

Kerem Enginar
Küçük kripto para yatırımcısı, Blockchain heyecanlısı.
http://www.hwp.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir