Verge TokenPay
Altcoin Gündem

Verge kripto-bankamatik kartlarını piyasaya sürecek

Resmi Twitter hesabından açıklama yapan Verge(XVG), yeni kripto-bankamatik kartlarını duyurdu. Şirket yaptığı duyuruda finansal teknoloji çözümleri sağlayıp düşük faiz oranları ile kredi imkanı veren Alman bankası olan WEG‘in belirli bir kısmını satın aldığını açıklandı.

İlginizi çekebilir: Huawei Bitcoin cüzdan uygulamasını telefonlarına ekliyor

Geleneksel mağazalarda kullanılabilecek

İnsanların kripto para birimlerini internet aracılığı ile depolamalarını sağlayacak olan kripto-bankamatik kartları, geleneksel işlem yapan mağazalarda kullanılabilecek. Yani kripto-bankamatik kartı ile herhangi bir yerden POS işlemi yaparak kripto para harcanabilecek.

Verge ve TokenPay kripto-bankamatik kartı
Verge ve TokenPay kripto-bankamatik kartı

XVG ve TokenPay, WEG bankası ile bir toplantı yaptı. Yapılan toplantıda çıkan karar XVG‘nin, WEG bankasının en az %9 hissesine sahip olacağı yönünde oldu. XVG‘nin hissesi kadar hisseye TokenPay‘in de sahip olacağı biliniyor. Geriye kalan %80 gibi bir oranın alınmasının ise opsiyonel olup projenin gerçekleşme sürecine bağlı olduğu belirtildi.

Verge küresel tanınma sağlamak için bir kaç firma ile yaptığı anlaşmalardan sonra adından bol bol söz ettirmeye başladı.

 

Osman Özaydın
Teknoloji Tutkunu, Kriptografi ile ilgilenen teknoloji yazarı. www.hwp.com.tr

One thought on “Verge kripto-bankamatik kartlarını piyasaya sürecek”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir