Gündem Kripto para borsaları

Visa’nın eski yöneticisi Latin Amerika pazarını yönlendirmek için Crypto.com’a katıldı

Geleneksel finans yöneticilerini artık kripto pozisyonlarında daha çok görmeye başlıyoruz.

Visa’nın Latin Amerika bölümünde inovasyon ve stratejik ortaklıklardan sorumlu eski başkan yardımcısı Filomena Ruffa, şirketi Latin Amerika pazarında daha da büyütmek amacıyla Crypto.com‘a katıldı.

Crypto.com’da yayınlanan bir gönderiye göre Ruffa artık Crypto.com’da tüm operasyonları yönetmekten ve stratejik ortaklıkları yürütmekten sorumlu olacak.

Filomena Ruffa

İlginizi çekebilir: JPMorgan ‘ın JPM Coin ‘i faaliyette, blockchain birimi hazır

Visa’nın eski yöneticisi CardinalCommerce ve SafetyPay gibi ödeme firmalarındaki üst düzey pozisyon becerilerinin yanında, bölgedeki kapsamlı iş deneyimini de beraberinde getiriyor.

Crypto.com, Eylül 2019’da bir milyon kullanıcıya ulaşmanın ardından 15 Ekim’de beş milyon kullanıcıyı aştı. Şirket yöneticileri platformun tabanını güçlendirmeyi hedeflerken Crypto.com Latin Amerika’ya çoktan bazı adımlar attı.

15 Ekim tarihinde Crypto.com App and Exchange’in Portekizce ve İspanyolca sürümünü kullanıcılara açtı.

Verilere göre Latin Amerika, kripto benimseme konusunda en ilerici bölgelerden biri. Blockchain analitik firması Chainalysis‘in yaptığı bir araştırmaya göre Latin Amerika şirketleri, geleneksel bankacılık sisteminden bir kaçış olarak kriptoyu arayan dünya çapındaki kripto işlemlerindeki en yüksek hacimlerin bazılarının sahibi.

Sena Sarıoğlu
Ekonomiye ilgili, teknolojiye hayran biri.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir