Walmart
Gündem

Walmart, kendi dijital parasını çıkartabilir

Walmart, ortaya çıkan patent bilgilerine göre Facebook’un Libra dijital parasına benzer olarak önümüzdeki dönemde kendi dijital parasını çıkarabilir. ABD Patent ve Marka Ofisi tarafından yayınlanan 20190236564 dosya numaralı paten başvurusu Blockchain tabanlı bir dijital paraya işaret ediyor.

İlginizi çekebilir: Facebook’un Libra kripto parası nedir?

Walmart da kendi kripto parasını mı çıkaracak?

Eğer sözü edilen patent gerçeğe dönüşürse, ABD’nin en büyük perakende mağazalarından birinin kendi kripto parasını çıkartacağına tanık olacağız. Yayınlanan sayfada yer alan bilgilere göre sözü edilen paranın sıfır komisyon veya düşük komisyon ile beraber kullanıcalara faydalar sağlayabileceği, ayrıca perakendeciler ve iş ortaklarının kolayca gerçek nakit paraya çevrilebileceği belirtiliyor.

Walmart dijital para patenti

Bunlarla birlikte dolara dayalı olması planlanan bu dijital paranın alternatif olarak farklı yerlerde harcanabilecek şekilde geliştirilebilmesi de patent dosyasında ifade edilmiş. Ayrıca bu paranın bankacılığı pahalı bulan düşük gelirli insanlar için de ellerinde varlık tutabileceği bir alternatif olabileceği belirtiliyor.

Kerem Enginar
Küçük kripto para yatırımcısı, Blockchain heyecanlısı.
http://www.hwp.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir