Blockchain Gündem

WEF: Blockchain sürdürülebilir bir dijital finansman sağlayabilir

WEF (Dünya Ekonomik Forumu), önemli gelişen teknolojilerden biri olan blockchain teknolojisi ile sürdürülebilir finans ve düşük karbonlu bir ekonomi oluşturulabileceğini vurguladı.

İlginizi çekebilir: Kartel üyesi kripto para aklama suçundan tutuklandı

WEF’in 11 Kasım Yeşil Ufuk Zirvesi’nde konuşan UBS Yöneticisi Karin Oertli, blockchain teknolojisinin büyük veri, AI, mobil platformlar ve IoT’nin dijital finansmanını teşvik etmek için gerekli olduğunu söyledi.

Oertli sürdürülebilir dijital finansın, düşük karbonlu bir ekonomiye geçişi destekleyen sektörlerde veri analizleri, yatırım kararları ve iş geliştirme aşamaları için bu yeni teknolojilerden fayda sağlayabileceğinden bahsetti.

Yönetici, işlemlerin blockchain teknolojisinin sağladığı şeffaflık sayesinde teknolojiyi benimseyen şirketlerin açık djital finans verilerine erişebileceğini düşünüyor.

Yapay zeka, makine öğrenimi ve doğal dil işleme gibi teknolojiler, şirketlerin enerji verimliliklerini artırmalarına, genel enerji tüketimlerini azaltmalarına veya yenilenebilir kaynakların kullanımını genişletmelerine yardımcı olmak için blockchain tarafından sunulan bu tür verileri üretmek ve değerlendirmek için kullanılabilir.

Sena Sarıoğlu
Ekonomiye ilgili, teknolojiye hayran biri.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir