Steve
Bitcoin Gündem

Steve Wozniak, Bitcoin’lerini 20.000$ zirvesinde satmış

Apple’ın kurucu ortağı Steve Wozniak yaptığı bir açıklamada Ocak 2017 tarihinde Bitcoin’in 20 bin dolar seviyesine çıktığını ve bu tarihte elinde bulunan tüm Bitcoinlerini sattığını söyledi.

İlginizi çekebilir:İran SWIFT karşıtı bir ödeme yöntemini açıklayacak

“Deneme amaçlı Bitcoin aldım”

İsveç’te düzenlenen bir iş formunda konuşan Wozniak, Bitcoin 700 dolar iken deneme amaçlı bir miktar aldığını söyledi. Bunu almadaki amacını ise şöyle açıkladı:  “Amacım Stockholm gibi bir yere seyahat etmek, sadece Bitcoin kabul eden restoran ve otellere gitmek ve seyahat ederken sadece Bitcoin kullanmaktı.” Dedi.

Bu aldığı Bitcoinleri 20 bin dolar seviyesinde sattığını söyleyen Wozniak, hayatımın bir kısmının endişeli olmasını istemediğim için bu seviyede tüm Bitcoinlerini sattığını söyledi. Satmadığı zaman hep akılında olduğunu belirterek, sattığımda ondan kurtulduğumu ve düşüncelerimin rahatladığını söyledi.

Ayrıca geçen yıl haziran ayında bildirdiği gibi, Wozniak “bir röportajda sadece Bitcoin saf dijital altındır ”demişti. Aynı zamanda elindeki tüm dijital para varlığını satan Wozniak hala kripto paralara güvencinin tam olduğunu söyledi.

Osman Özaydın
Teknoloji Tutkunu, Kriptografi ile ilgilenen teknoloji yazarı. www.hwp.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir